close
تبلیغات در اینترنت
سیره فرهنگی وقضایی حضرت مهدی (عج)

شمیم یار

سیره فرهنگی وقضایی حضرت مهدی (عج)
امروز سه شنبه 02 بهمن 1397
تبليغات تبليغات

سایتهای ما


شمیم یار

مرکزدانلود شمیم یار

سیره فرهنگی وقضایی حضرت مهدی (عج)

یكی از مهمترین وظایف حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف اقامه و بر پا نمودن حدود الهی است «جای پایی در زمین نمی ماند جز اینكه به آنجا گام می‌نهد و آیینی را كه از سوی خدا واجب گشته اقامه می‌كند» و «این مهدی است كه به قضاوت داود و سلیمان علیهما السلام قضاوت می‌كند و بر آن بیّنه و شاهد نمی طلبد»

«علم و دانش 2 حرف است تمام آن چه پیامبران الهی آورده‌اند، دو حرف بیشتر نبود و مردم تا كنون جز دو حرف را نشناخته‌اند اما هنگامی كه قائم ما قیام كند، 25 حرف دیگر را آشكار می‌سازد و در میان مردم منتشر می‌كند و دو حرف دیگر را به آن ضمیمه می‌كند تا 2 حرف كامل و منتشر شود». (10)

2) عبادت حقیقی و عبودیت واقعی

در زمانة او «مردم رو به عبادت می‌آورند و امانات ادا می‌شود». (11) در مدینة فاضلة او «همه مردم به عبادت خدا گراییده به اجرای احكام شریعت و دیانت روی می‌آورند» (12) و به راستی «بشارت باد به آمدن مهدی، او دل‌های بندگان را با عبادت و اطاعت پر می‌كند و عدالتش همه را فرا می‌گیرد». (13)

امام زمان

3) تالیف قلوب و اصلاح حال مردمان

«خداوند به وسیلة آن حضرت میان دل‌های پراكنده و مخالف یكدیگر ائتلاف می‌بخشد» (14) و با قیامش «كینه و كدورت‌ها از دلهای بندگان زایل می‌گردد». (15) «به خدا قسم در آن روز اختلافات میان ملت‌ها و دین‌ها رفع می‌شود و كینه‌ها از قلب‌های بندگان می‌رود» (16) و در آن هنگامه «دوستی واقعی و صمیمیت حقیقی پیاده می‌شود، هر نیازمندی دست می‌برد و از جیب برادر ایمانی اش به مقدار نیاز بر‌می‌دارد و برادرش او را منع نمی‌كند». (17)

ب - سیرة قضایی

یكی از مهمترین وظایف حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف اقامه و بر پا نمودن حدود الهی است «جای پایی در زمین نمی ماند جز اینكه به آنجا گام می‌نهد و آیینی را كه از سوی خدا واجب گشته اقامه می‌كند» (18) و «این مهدی است كه به قضاوت داود و سلیمان علیهما السلام قضاوت می‌كند و بر آن بیّنه و شاهد نمی طلبد» (19)

 

برخوردهای قضایی ـ سیاسی حضرت

1ـ برخورد با شیعیان

برخوردهای حضرت از این قانون كه در آیه شریفة «اشداء علی الكفار و رحماء بینهم» آمده است، تبعیت می‌كند. به راستی كه شیعیان و یاران حضرت در این دوران از خوشبخت‌ترین مردمان تاریخ‌اند.

در زمانة او «مردم رو به عبادت می‌آورند و امانات ادا می‌شود». در مدینة فاضلة او «همه مردم به عبادت خدا گراییده به اجرای احكام شریعت و دیانت روی می‌آورند» و به راستی «بشارت باد به آمدن مهدی، او دل‌های بندگان را با عبادت و اطاعت پر می‌كند و عدالتش همه را فرا می‌گیرد»

«شیعیان در دولت حضرت قائم عجل الله تعالی فرجه الشریف سرافرازان روی زمین هستند» (20) و همچنین «صاحبان مقامات بلند و حاكمان زمین» (21) و «اولین كاری كه مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف انجام می‌دهد، این است كه در همه جای عالم ندا می‌كند كه توجه كنید هر كس بر عهدة یكی از شیعیان ما قرضی داشته باشد آن را بگوید، تا این كه دانة سیر و خردل را هم به صاحبان آنها برساند چه رسد به طلاها و نقره‌ها و املاك زیاد كه همه را اداء می‌كند» (22) و در دوران حكومت حضرت «همة بیماران از معتقدین به حق و شیعیان حضرت شفا می‌یابند». (23)

2- برخورد با كارگزاران

حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف بر كارگزاران و مأموران دولتی خود نظارت خواهند داشت و با هر سوءاستفاده‌ای از منصب و مقام به شدت برخورد نموده و خاطیان را مجازات خواهند نمود و این همان سیرة علوی است.

«مال را می‌بخشد و بر كارگزاران خود سخت گیری می‌كند و بر مساكین مهربانی می‌ورزد» (24) «او مسئولان و كارگزاران را به جرم كردار زشتشان مجازات خواهد كرد». (25)

3- برخورد با مخالفان و دشمنان

«و به هنگام حكومت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف حكومت جباران و مستكبران و نفوذ سیاسی منافقان نابود می‌گردد» (26) آری «مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف به نفوذ یهود و مسیحیت در جهان خاتمه دهد. از غار انطاكیه تابوت سكینه را بیرون آورد نسخة اصلی تورات و انجیل در آن است و بدین گونه در میان اهل تورات با تورات و در میان اهل انجیل با انجیل حكم كند و آنان را به متابعت خویش فرا خواند برخی به او بگروند». (27)

 

دسته بندي: مهدویت,درانتظار یار,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

مطالب تصادفي

مطالب پربازديد